Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Dąbrowie

Aktualności

20 października 2020 20:02 | Aktualności

Wystawa OBROŃCY NIEPODLEGŁOŚCI

Wystawa ,,Obrońcy Niepodległości”


Od 30 września do 13 października na górnym korytarzu naszej szkoły eksponowana była wystawa historyczna pod tytułem ,,Obrońcy Niepodległości 1920”. Wydarzenia przedstawione na planszowej wystawie dotyczą lokalnej historii gminy Strzegowo sprzed 100 lat.
W setną rocznicę Bitwy Warszawskiej w wielu miejscowościach Mazowsza Północnego związanymi z wydarzeniami wojny polsko-bolszewickiej z roku 1920, odbywały się uroczystości rocznicowe i patriotyczne. W gminie Strzegowo na pamiątkę walk stoczonych w Strzegowie i pod Mdzewem 21 sierpnia 1920 roku odbył się Koncert Patriotyczny pt. ,,Dar Niepodległości”, w którym brali udział między innymi uczniowie naszej szkoły. Plenerowy koncert z udziałem wielu artystów, grup rekonstrukcyjnych, grup strzeleckich, wystawców militariów, Kół Gospodyń Wiejskich, zgromadził w malowniczej scenerii nad Wkrą społeczność naszej gminy oraz wielu gości. Prezentacje artystyczne na koncercie poprzedzone były warsztatami edukacji historycznej i warsztatami wokalnymi, które trwały przez kilka tygodni w lipcu i sierpniu. Uczniowie naszej szkoły podczas warsztatów mieli okazją spotkać się również z panem Arkadiuszem Gołębiewski dyrektorem Festiwalu Filmowego Niepokorni Niezłomni Wyklęci. Na spotkaniu prezentowany był film ,,Inka, zachowałam się jak trzeba” w reżyserii pana Arkadiusza.
Wszystkie te działania odbywały się w ramach projektu Fundacji Tak dla Rodziny pod tytułem ,,W drodze do Niepodległości” dofinansowanego. z Programu Dotacyjnego ,,Niepodległa”.

Przeczytano: 76 razy. Wydrukuj|Do góry

Wystawa "Obrońcy Niepodległości"